3. Hozzá imádkozol!
Amit a sorstól eddig kaptál, s majd kapni fogsz - azt leginkább két bolygó hatásainak köszönheted. 95%-ban ugyanis ők ketten teremtenek számodra lehetőségeket, vagy adott esetben tagadják meg tőled…
Ezt a két bolygót: a Jupitert és a Szaturnuszt, túlzás nélkül az Isten kezeinek is nevezhetnék - és ezzel a hasonlattal nem is állnánk olyan messze a valóságtól…
Hiszen mit is csinál velünk az Isten? Szerintem a bolygók hatásain keresztűl nevel bennünket. Életeseményekkel terelget, hogy a küldetésünket beteljesítsük. Persze mindeközben egy csomó tapasztalattal gazdagodunk, amit majd egyszer az utunk végén magunkkal vihetünk.
Mivel az életeseményeinket túlnyomó többségét két bolygó váltja ki, ezért bátran nevezhetjük őket az Isten kezeinek, amelyek közül az egyik leckéket ad, míg a másik ajándékokat. Bár a hatásaik érezhetően eltérőek, - gondolj csak a Szaturnusz pofonokkal felérő leckéire, vagy a Jupiter könnyű ajándékaira. Ettől függetlenül a szándéka mindkettőnek ugyanaz - hogy segítsenek rajtunk. Nem is lehetne a szándékuk más, hiszen mindkettőt ugyanaz az Isten mozgatja.
A mi kis világunkban ezt nehezen látjuk át, mivel hosszú éveknek kell eltelnie ahhoz, hogy a kapott leckék és ajándékok miértjeit megértsük. Addig is a pofonokat a Szaturnuszhoz, a simogatásokat pedig a Jupiterhez társítjuk. Tudod?! Mindenki önmagának akar jót…
És pontosan ez az oka annak, amiért sosem imádkozunk a Szaturnuszhoz. Nem tudom hogy vagy vele, de én még nem találkoztam olyan emberrel - lehet hogy még te sem - aki úgy imádkozott volna, hogy “Drága Istenem! Adj nekem néhány leckét és mellé egy rakás pofont, hogy utána megkaphassam azt amit szeretnék!”
Mivel leckéket és pofonokat nem kérünk, ezért az “Isten” simogató kézéhez szólunk. Hozzá imádkozunk, amikor az élettől szeretnénk valamit, vagy amikor végső elkeseredésünkben már csak benne reménykedhetünk…
A 4. részben részében megnézzük, hogyan lehet felülírni a sorsot…
A sorozat korábbi részeit itt tudod elolvasni:
1. Nem vagyunk egyenlőek!
2. A vér törvénye
Ajánló:
a témával kapcsolatban további érdekességeket ebben a kiadványban találsz:
Belépés a hozzászólások megtekintéséhez »